تبلیغات
سایت جامع بهائیت - مطالب خرداد 1394
 
معرفی وبگاه


از طریق ارتباط با ایمیل مدیر، می توانید مطالب خود را در این سایت ارسال نمائید.

مدیر سایت : میکائیل
نظرسنجی
سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
logo-samandehi
ابزار تلگرام
سایت جامع بهائیت
بانک اطلاعات نقد فرقه های انحرافی
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               خلاصه مطالب                   ATOM
1394/03/25 :: نویسنده : فرید

درفاصله ی دو جنگ جهانی عباس افندی عبدالبهاء از لطف دولت انگلیس محروم و رو به قدرت جدید امریكا كه به گرمی او را پذیرفت نهاد و مریدان خود را به تایید و تكریم و تعظیم حكومت امریكا سفارش و حكم نمود او می گوید تعصب وطنی را ترك نمایید مثلا اگر یك امریكایی در ایران است انجا وطن اوست این مطلب در توجیه حضور امریكا در ایران بسنده بود ولی بالعكس آن مصداق نداشت یعنی اگریك ایرانی در امریكا باشد آنجا وطن او نخواهد بود از این مقولات در خطابات توسط عبدالبهاء مطرح شده است.1

                                                     ادامه مطلب


نوع مطلب : ارتباط با بیگانگان، 
برچسب ها : امریكا، شوقی افندی، الواح، تعصب، انگلیس، گرایش به امریکا،
لینک های مرتبط :


اعلیمحمد شیرازی علاوه بر ادعای بابیت و مهدویت مدعی تأسیس شریعت جدید و منسوخ نمودن اسلام است و كتاب بیان فارسی و بیان عربی را نیز با هدف تبیین احكام دین جدید نگاشته است. اما جالب است كه در كتب وی و در كتب دیگر رهبران به خاتمیت پیامبر اكرم (ص) صریحا اعتراف شده است. اما در مورد خاتمیت حضرت محمد (ص) و پیامبراسلام باید بدانیم علاوه براینكه در قرآن كریم در موارد مختلف بدان اشاره شده است. احادیث زیادی در این زمینه وجود دارد. در سوره احزاب ایه ی 40 خداوند حضرت محمد(ص) را صریحا آخرین پیامبر دانسته است: ماكان محمد ابا احد من رجالكم و لكن رسول الله و خاتم النبیین – محمد پدر هیچ یك از مردان شما نیست.

                        ادامه مطلب


نوع مطلب : خاتمیت، 
برچسب ها : مهدویت، منسوخ، بیان، خاتمیت، اقرار به خاتمیت، بهائیت، باب،
لینک های مرتبط :


شوقی بعد از كسالت و ناراحتی عمومی در بدن خود به تجویز پزشكان و به اتفاق روحیه خانم ماكسول در20 اكتبر 1957 وارد لندن شد و پس از یك هفته به علت آنفلوانزای شدید آسیایی مرد. بعد از او چارلز میسن ریمی امریكایی ولی عزیزالله كه ریاست هیئت را بر عهده داشت بنابر وصیت شوقی در راس بهائیان قرار گرفت. وی فرزند یكی از روحانیان كلیسای اسقفی ارتدكس بود كه در سال 1784 میلادی در یكی از شهرهای كنار رودخانه می سی سی پی در امریكا بدنیا امد و منطقه تولد او توسط شوقی افندی مهد تشكیلات دیانت بهایی قرار گرفت. ولی عده ای با این عنوان كه چون شوقی چون اولادی نداشته

                                                ادامه مطلب


نوع مطلب : شخصیت شناسی، 
برچسب ها : شوقی، الواح، میسن ریمی، روحیه ماکسول، مکسول، اغصان، بهائیت،
لینک های مرتبط :


علیمحمد باب با حاكم و والی اصفهان  منوچهر خان معتمد الدوله  گرجی روابط پنهانی داشت. از این رو هدفش این بود كه به اصفهان برود و از آزادی كه توسط  حاكم اصفهان  به او داده می شود بهره برده و منظورش را عملی سازد. لذا وی درسال 1261 ه ق به سوی اصفهان حركت كرد و مورد استقبال و پذیرایی شاهانه منوچهرخان قرار گرفت و حتی زنی زیبا را به همسری وی برگزید و كاخی را در اختیار او گذاشت. در ربیع الاول 1263 معتمد الدوله در كام مرگ فرو رفت با مرگ او پنهان بودن میرزا علیمحمد دراصفهان فاش شد.
ادامه مطلب


نوع مطلب : بابیت، 
برچسب ها : گرگین خان، معتمدالدوله، باب، ناصرالدین شاه، امیركبیر، اعدام باب، قلعه چهریق،
لینک های مرتبط :


پیروان بابیه كه در رأس آنها میرزا یحیی و حسینعلی بهاء قرار داشتند و دشمن سرسخت ناصرالدین شاه بودند. چون او دستور اعدام باب را صادر كرده بود در فكر توطئه چینی بر ضد ناصرالدین شاه افتادند. البته دستهای استعمار كه چشم طمع به كشور دوخته بودند در این مسیر آنها راكمك می كرد. عبدالحسین آیتی مینویسد: شش نفراز بابی های متعصب كه  از آن جمله ملا صادق ترك بود در نیاوران شمیران به طرف ناصرالدین شاه تیراندازی كردند و بعد با قمه و قداره به طرف شاه حمله بردن و او را مجروح نمودند1.

                                                ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها : صبح ازل، حسینعلی، ناصرالدینشاه، ترور، تبعید،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 3 )    1   2   3