صفحه اصلی نقشه سایت خوراک
کتاب پیدایشکتاب نامه ای از سن پالوسفرهای شیخ احمد احسائیبهاییت ونظریه تجلی1نظر مراجع درباره مدعی یمانیدعاها و زیارات امام زمان عج «ادوارد براون»جاسوس انگلیس دروغگوئی در حد اعلی !!
موضوعات
آمار
● آمار مطالب کل مطالب : 549 کل نظرات : 0 ● آمار کاربران افراد آنلاین : 8 تعداد اعضا : 0 ● آمار بازدید بازدید امروز : 1,733 بازدید دیروز : 2,181 بازدید کننده ارمزو : 75 بازدید کننده دیروز : 195 گوگل امروز : 0 گوگل دیروز : 0 بازدید هفته : 15,849 بازدید ماه : 28,822 بازدید سال : 28,822 بازدید کلی : 28,822 ● اطلاعات شما آی پی : 3.238.186.43 مروگر : سیستم عامل :
آرشیو
لینک های دوستان

نقش یهود در جریان بهائیت

میکائیل
:
بازدید : 0

پیوندبهاییت بااسراییلروابط سران بهائیت با صهیونیسم، سابقه‏اى درازتر از عمر «رژیم غاصب اسرائیل» دارد انتقال بهاء به عكا واقع در فلسطین اشغالى كنونى، مدت‏ها قبل از شكل‏ گیرى اسرائیل بودو زمینه را براى نزدیكى و همكارى هر چه بیشتر بهائیان با كانون‏هاى صهیونیستى فراهم آورد. این پیوند در دوران ریاست عبدالبهاء جانشین بهاء، نیز تداوم یافت و بهائیان در تحقق استراتژى تأسیس دولت یهود در فلسطین، كه از دهه‏هاى 1870 و 1880 میلادى آغاز شده بود، مشاركت جدى نمودند.چنانكه عباس افندى در سال 1907 به یكى از خاندان‏هاى یهودى بهائى شده مى‏گوید: «اینجا فلسطین است، اراضى مقدسه است. عن قریب قوم یهود به این اراضى بازگشت خواهند نمود، سلطنت داوودى و حشمت سلیمانى خواهند یافت».

«بن‏زوى» (از فعالان صهیونیسم، و رئیس جمهور بعدى اسرائیل) خود به ملاقاتش با عباس افندى تصریح دارد. و تاریخ این دیدار را نیز در سال‏هاى 1910- 1909 یعنى حدود 40 سال قبل از تأسیس اسرائیل (1948 م) مى‏داند، كه نشانگر عمق استراتژیك روابط بین سران بهائیت و صهیونیست‏ها است.
زمانى كه پیروزى اسرائیل مسجل مى‏شود، عبدالبهاء دست به آستان الهى برداشته براى عزت اسرائیل و شوكت یهودیان كه توانسته‏اند با وحشیانه‏ترین جنایات مردم فلسطین را آواره نمایند دعا مى‏كند و مى‏گوید: «اسرائیل عن قریب جلیل گردد و این پریشانى به جمع مبدل شود، شمس حقیقت طلوع نمود و پرتو هدایت بر اسرائیل زد تا از راه‏هاى دور با نهایت سرور به ارض مقدس ورود یابند». در این دوران، او با اعضاى خاندان روچیلد، گردانندگان و سرمایه‏گذاران اصلى درطرح استقرار یهودیان در فلسطین، رابطه داشت. و بهائیان متحد صهیونیست‏ها در برخورد با عرب‏هاى بومى و مسلمان بودند. آنان همواره بر اساس یك سلسله منافع مشترك در كنار یكدیگر قرار مى‏گرفتند و در جهت مقابله با اسلام گام برمى‏داشتند و به پاس همین خدمات، همواره از حمایت‏هاى مادى و تبلیغى صهیونیسم و حامیانش برخوردار بودند. بعد از مرگ عبدالبهاء نیز «هربرت ساموئل»، یهودى صهیونیست (و اولین كمیسر عالى انگلیس در فلسطین در دوران قیمومت انگلیس) در مراسم تشییع جنازه عبدالبهاء شركت مى‏نماید.
سرانجام در زمان رهبرى شوقى افندى جانشین عبدالبهاء دولت غاصب اسرائیل، روى كار آمد و او طى تلگرافى در 9 ژانویه 1951 (1330 ه. ش) از به وجود آمدن این دولت غاصب توسط انگلیس استقبال مى‏نماید.
براى اولین‏ بار نام «ارض اقدس» كه منظور كشور اسرائیل است از زبان شوقى شنیده شده و در پیام تبریك نوروز خویش به بهائیان مى‏گوید: «مصداق وعده الهى به فرزندان خلیل و وارثان موسى كلیم، دولت اسرائیل در ارض قدس مستقر شده است».
او در فروردین 1332 با رئیس جمهور اسرائیل ملاقات و آرزوى بهائیان را براى ترقى و سعادت اسرائیل اعلام مى‏دارد. رئیس جمهور اسرائیل هم ضمن تقدیر از اقدامات و مجاهدات بهائیان در كشور اسرائیل، آرزوى قلبى خویش را براى موفقیت بهائیان در اسرائیل و سراسر گیتى اظهار داشته و از خاطره مشرف شدنش خدمت عبدالبهاء پیشواى سابق بهائیان در چندین سال قبل یاد مى‏كند.
بهائیان در جنگ اعراب و اسرائیل، همواره از اسرائیل جانبدارى كرده، علیه مسلمانان به تبلیغ مى‏پرداختند و حتى براى كمك به ارتش اسرائیل به جمع‏آورى پول اقدام مى‏كنند در یكى از اسناد پس از جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل در سال 1967 آمده است: «مبلغى در حدود 120 میلیون تومان به وسیله بهائیان ایران جمع آورى گردید و تصمیم دارند این مبلغ را در ظاهر به بیت‏العدل در حیفا ارسال نمایند، ولى منظور اصلى آنها از ارسال این مبلغ كمك به ارتش اسرائیل باشد».
افزون بر این در طول این سال‏ها بهائیان به منظور منحرف كردن اذهان مردم ایران از تشكیل دولت صهیونیستى در فلسطین و نیز مهاجرت گسترده یهودیان ایرانى به اسرائیل و جلوگیرى از حمایت‏هاى ملت ایران از كشورهاى عربى درگیر جنگ با اسرائیل، هر از گاهى در شهرها و روستاها با مسلمانان درگیر مى‏شدند و با آتش افروزى‏ها و غائله‏آفرینى‏هاى خود تا مدت‏ها فكر و توجه علما و روحانیون، گروه‏هاى اسلامى و توده‏هاى مذهبى را به خود معطوف مى‏داشت تا آنجا كه بسیارى از آنان بزرگترین خطر كشور را وجود بهائیان مى‏دانستند. اسرائیل هم براى قدردانى از خدمات این فرقه و تلاش آنان در تشكیل دولت غاصب صهیونیستى و ایجاد انحراف و تفرقه در جامعه اسلامى و به منظور بهره‏بردارى سیاسى، اطلاعاتى و اقتصادى بیشتر از آنها در كشورهاى جهان و به ویژه ایران، بهائیت را به عنوان مذهب الهى به رسمیت شناخت. افزون بر آن املاك و اموال پیروان این فرقه تحت حمایت واقع شد و از كلیه مالیات‏ها و عوارض معاف گردید.
«شوقى افندى» جانشین عبدالبهاء مى‏گوید: «دولت اسرائیل وسایل راحتى ما را فراهم كرد».
در یكى از نشریات این فرقه نیز آمده است: «با نهایت افتخار و مسرت، بسط و گسترش روابط بهائیت با اولیاى امور دولت اسرائیل را به اطلاع بهائیان مى‏رسانیم. بن گوریون- نخست وزیر اسرائیل- احساسات صمیمانه بهائیان را براى پیشرفت دولت مزبور به او ابراز نمودند و او در جواب گفته است: از ابتداى تأسیس حكومت اسرائیل، بهائیان همواره روابط صمیمانه‏اى با دولت اسرائیل داشته‏اند».
شوقى افندى همواره حمایت از اسرائیل را بر همه دولت‏هاى جهان ترجیح داده و به بهائیان فرمان مى‏دهد كه به تشكیل محافل روحانى و ملى بر مبناى قوانین و مقررات دولت اسرائیل اقدام نمایند. هیئت ریاست بیت‏العدل اعظم نیز حمایت و رابطه با اسرائیل را یكى از اهداف خود مى‏داند.
گفتنى است مركز فرقه بهائیت (بیت‏ العدل اعظم) و اماكن به اصطلاح زیارتى آن در فلسطین اشغالى و بخصوص شهرهاى عكا و حیفا واقع شده است. سال‏ها پیش، بهائیان جسد على‏ محمد شیرازى (باب) پیامبر دروغین خویش را به اسرائیل منتقل كردند و با همكارى و مساعدت رژیم صهیونیستى بارگاه با شكوهى براى او بنا كردند.
در این زمینه روزنامه الشرق مى‏نویسد: «سه شنبه اول خرداد 1380 در سالروز رحلت حضرت رسول اكرم‏صلى الله علیه وآله رژیم اشغالگر قدس بار دیگر به جهان اسلام اهانتى گستاخانه نمود. سران رژیم صهیونیستى با راه‏اندازى جشن و پایكوبى براى تجمعى از فرقه ضاله بهائیت یك ساختمان دویست و پنجاه میلیون دلارى را به عنوان پایگاه جهانى بهائیت در ارتفاع كرمل شهر حیفا افتتاح نمودند. ساخت این مجموعه عظیم ساختمانى با حمایت مستقیم اسحاق رابین نخست وزیر معدوم رژیم صهیونیستى از سال 1372 و زیر نظر دو بهائى فرارى ایرانى به نام‏هاى: مهندس حسین امانت و دكتر فریبرز صهبا تحت شدیدترین تدابیر امنیتى آغاز شد. این تصمیم پس از برگزارى اجتماع سراسرى سال 1992 سران فرقه بهائیت در نیویورك زیر نظر «سیا»، «اینتلجنس سرویس» و «موساد» با هدف ایجاد قوس یا زیارتگاه متناسب با شأن پیامبر دیانت بابى در مدفنش به مسئولان رژیم اشغال‏گر فلسطین ابلاغ شده بود. اركستر سمفونیك اسرائیل در این مراسم حاضران را كه در میان آنها مسئولان سیاسى، اقتصادى و امنیتى صهیونیست‏ها و برخى چهره‏هاى شناخته شده بهائیت در امریكا و اروپا نیز دیده مى‏شدند جهت دعا و نیایش همراهى مى‏كرد».
از همه جالب‏تر در زمینه ارتباط تنگاتنگ بهائیت با رژیم صهیونیستى اسرائیل، سخنان خانم روحیه ماكسول، همسر آمریكائى شوقى ربانى است كه الحق در مقام كنیز بهاءاللَّه (امه البهاء) حرف آخر را در مورد رابطه بهائیت با اسرائیل و صهیونیسم ادا كرده است و ابراز داشته كه: «من ترجیح مى‏دهم كه جوانترین ادیان (بهائیت) از تازه‏ترین كشورهاى جهان (اسرائیل) نشو و نما نماید و در حقیقت باید گفت آینده ما (یعنى بهائیت و اسرائیل) چون حلقه‏هاى زنجیر به هم پیوسته است».
این پیوند و رابطه تنگاتنگ باعث گردید كه اسرائیل در كشورهاى اسلامى از وجود بهائیان حداكثر بهره بردارى را علیه اسلام و وضعیت ممالك و سرزمین‏هاى اسلامى و مسلمانان به عمل آورد، به گونه‏اى كه در این كشورها، بهائیان در تشكیلات «موساد» راه یافتند و به صورت عوامل شیفته حاكمیت اسرائیل و مخالف و دشمن اسلام و اتحاد مسلمانان به جاسوسى پرداختند.
چنان كه در یكى از اسناد ساواك آمده: «اسرائیل مذهب بهائى‏ها را به عنوان یك مذهب رسمى در سال 1974 به رسمیت شناخته است. دولت اسرائیل با اجراى برنامه تحبیب از افراد مزبور مى‏كوشد از اقلیت فوق الذكر در سایر كشورهاى جهان به ویژه ایران بهره بردارى سیاسى- اطلاعاتى و اقتصادى بنماید».
سرمایه‏گذارى بهائیان و جذب سرمایه‏هاى بزرگ آنان كه باعث شكوفایى اقتصاد این رژیم نامشروع شد، از دیگر عوامل حمایت گسترده اسرائیل از بهائیان است.
باتوجه به مستندات تاریخی وحمایت همه جانبه اسراییل ازبهاییان واستقراربهاییان دراسراییل وابرازخرسندی این فرقه ازکشتارمردم مظلوم فلسطین وتشکیل کشورجعلی اسراییل درفلسطین ماهیت شیطانی این فرقه ظاهرمیشود.


    
  


برچسب ها :
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی سایت
مطالب محبوب
مطالب تصادفی