صفحه اصلی نقشه سایت خوراک
عوامل پیدایش بهاییت2 خدای زندانی فرقه بهائیت چیست؟عبدالبهاءقیامت از دیدگاه بهائیتاحکام ساختگی علیمحمد شیرازی (باب)بهائیت شناسی 3سرمایه گذاری بهائیت بر روی کودکان
موضوعات
آمار
● آمار مطالب کل مطالب : 549 کل نظرات : 0 ● آمار کاربران افراد آنلاین : 5 تعداد اعضا : 0 ● آمار بازدید بازدید امروز : 848 بازدید دیروز : 2,022 بازدید کننده ارمزو : 40 بازدید کننده دیروز : 80 گوگل امروز : 0 گوگل دیروز : 0 بازدید هفته : 848 بازدید ماه : 848 بازدید سال : 29,959 بازدید کلی : 29,959 ● اطلاعات شما آی پی : 3.236.175.108 مروگر : سیستم عامل :
آرشیو
لینک های دوستان

بی.بی.سی یا صدای بهائیت

میکائیل
:
بازدید : 3

مستقیم بهائیان ایرانی تبار راه اندازی شد و در طول سال های فعالیت خود همواره تلاش كرد تا زمینه روانی را برای اجرای سیاست های انگلیس در ایران فراهم سازد.

سیاست های این رسانه در تب و تاب ملی شدن صنعت نفت ایران، به وضوح علیه منافع ملت ایران و به نفع انگلستان بود؛ پس از پیروزی انقلاب نیز رادیو فارسی زبان بی.بی.سی كوشید تا نقش محوری رسانه های اپوزیسیون نظام را از آن خود كند.

نظری به رویكرد رادیو تلویزیون بی.بی.سی فارسی، بیان گر این حقیقت است كه فرقه ضاله بهائیت با رسوخ همه جانبه در این رسانه، تمام تلاش خود را در راستای تحریف و تغییر وقایع به نفع اهداف خود و اربابانش (رژیم صهیونیستی و غرب) به كار گرفته و در این راه، هر گونه دروغ پردازی و بی اخلاقی را مجاز می داند.


نفوذ بهائیان در رادیو بی.بی.سی

رادیوی فارسی بی.بی.سی با هدف مقابله با تبلیغات رادیوی فارسی زبان برلین آلمان و همچنین زمینه چینی برای توجیه اشغال نظامی  ایران توسط نیروهای نظامی انگلیس و شوروی  تأسیس شد. از چند ماه پیش از شروع به كار این رادیو، متفقین در تدارك ایجاد آن بودند و در واقع، رادیوی فارسی زبان را با این هدف تأسیس كردند كه چهره مثبتی از اقدام آینده خود در افكار عمومی مردم ایران ترسیم كنند.

با این تفاسیر، رادیو فارسی بی.بی.سی دوم دی ماه 1319 یعنی درست هشت ماه قبل از حمله متفقین به ایران (شهریور 1320) آغاز به كار كرد اما نكته قابل تأمل در راه اندازی این رادیو، انتساب «حسن موقر بالیوزی» یكی از بهائیان سرشناس در جایگاه مدیریت این شبكه بود كه بر اساس اسناد داخلی آرشیو سرویس جهانی بی.بی.سی با دخالت مستقیم وزارت خارجه این كشور صورت گرفت.

بالیوزی، كسی است كه در لحظه افتتاح رادیو بی.بی.سی فارسی با مخاطبان سخن گفت؛ وی از اعضای خاندان افنان و اقوام نزدیك «علی محمد شیرازی» بود؛ پدرش «محمد علی(محمود) موقرالدوله بالیوزی» حاكم پیشین بوشهر و وزیر فواید عامه و تجارت در كابینه كودتای سید ضیاءالدین طباطبایی در اواخر 1299 و اوایل 1300 شمسی بود. بالیوزی، تنها چند ماه پیش از استخدام  در بی.بی.سی به عضویت مجمع ملی بهائیان موسوم به «رضوان» درآمده بود.
وی چند سال بعد از تأسیس بخش فارسی (1956) به عنوان یكی از نزدیك ترین مشاوران «شوقی افندی» (سومین سركرده بهائیان) در شمار یكی از ایادیان امرا... منصوب شد كه به منزله عضویت در بالاترین شورای اداری و سازمانی بهائیت است؛ بالیوزی علاوه بر نگارش حدود 10 اثر با موضوع تاریخ و تبلیغ بهائیت، سال ها ریاست «محفل ملی معنوی بهائیان» انگلیس را برعهده داشت و كلیه امور اداری و اجرایی بهائیان این كشور را مدیریت می كرد.

بالویزی در طول حدود دو دهه كار در بی.بی.سی فارسی، عملا به یكی از افراد كلیدی و به شدت تأثیر گذار این شبكه تبدیل شد؛ او در این مدت با تمام قوا، هم به امور رسانه اشتغال  داشت و هم به مسائل فرقه ضاله بهائیت و ثابت كرد كه مسئولان بی.بی.سی در بخش فارسی هم نسبت به منشور خود درباره ضرورت حفظ بی طرفی دبیران، تهیه كنندگان و كاركنان در زمینه سیاسی و دینی، پایبند نیستند.

بالیوزی كه دستی هم در تحریف تاریخ داشت علاوه بر اداره رادیو، اجلاس های تبلیغاتی فرقه ضاله بهائیت در انگلیس را نیز مدیریت می كرد كه از مهم ترین آن ها می توان به اجلاس سال 1342 اشاره كرد كه با اعتراض شدید امام خمینی(ره) مواجه شد.

این فرد پس از بازنشستگی، صندلی مدیریت را به یك بهائی دیگر به نام «دهقان» واگذار كرد؛ مدیریت سلسله وار و 70 ساله فرقه ضاله بهائیت، حمایت های خانواده سلطنتی انگلیس و سرمایه گذاری های كلان بهائیان در رادیو بی.بی.سی فارسی باعث شد كه این رسانه بیش از پیش رنگ و بوی این فرقه ضاله را به خود بگیرد؛ امری كه تا به امروز نیز هم چنان ادامه دارد.

تلویزیون بی.بی.سی فارسی، شبكه ای بهائی

در ادامه سیاست های مورد اشاره، چند سال پیش تلویزیون بی.بی.سی فارسی نیز با شعار «اخبار بی طرفانه» پا به عرصه گذاشت؛ هر چند بی.بی.سی در پوشش اخبار جهت دار و تحریف شده اعضای فرقه ضاله بهائیت، كاملا یك طرفه عمل كرده و از آغاز به كار تاكنون، گزارش های تبلیغاتی قابل توجهی را درباره بهائیان به روی آنتن برده است، از طرفی، بدنه جریان ساز بی.بی.سی فارسی تحت مدیریت یك سرمایه دار بهائی است كه منجر شده برنامه ریزی دقیقی برای اختصاص تریبون به این فرقه باطل صورت گیرد تا با تحریف  حقایق در راستای سیاست های ضد دینی و ملی خود و مظلوم نمایی در عرصه افكار عمومی بین الملل، اهداف خود را پی گیرد. براین اساس، اخبار وقایع  در این شبكه و رسانه های مجازی وابسته به آن گونه ای منعكس می شود كه منافع سران بهائی و یار دیرینه اش، رژیم صهیونیستی به طور كامل تأمین می شود و در عین حال، حملاتی همیشگی نیز علیه ارزش های اعتقادی و نظام جمهوری اسلامی ایران، چاشنی این اخبار دروغین و حتی ساختگی است.

بهائیان در راستای سیاست های خود در زمینه تحریف حقایق، به ویژه بر روی مسائلی دست می گذارند كه با حقوق بشر در ارتباط است تا از این طریق بتوانند افكار عمومی جهان را نسبت به نظام، بدبین سازند و در عوض، بهائیان را «تحت ستم» جلوه دهند.

از جمله افرادی كه با این شبكه در ارتباط هستند می توان به «فرهاد ثابتان» سخن گوی جامعه بهائی، «پدیده ثابتی» سخن گوی جامعه بهائی لندن، «آلبرت لنیكن» دبیر كل جامعه بین الملل بهائیان، «رابرت وینبرگ» مدیر روابط عمومی جامعه بین الملل بهائیان و «ترانه رفعتی» راهنمای مركز جهانی بهائی ها در حیفا اشاره كرد.

بی.بی. سی فارسی علاوه بر پوشش اخبار فرقه ضاله بهائیت، از افراد ضد دین هم دعوت به عمل می آورد تا در برنامه های گفتگو محور به ترویج خرافه گرایی بپردازند؛ در عین حال، تلاش بسیاری برای معرفی، تاریخ پیدایش و تطهیر بهائیت انجام می دهد. پخش گزارش های تبلیغاتی متعدد، تبلیغ افكار گمراه كننده بهائیت و اقدامات ضددینی، از جمله فعالیت هایی است كه در این راستا صورت می گیرد؛ در اقدامی مشابه، این رسانه، گروه مستند ساز خود را برای تهیه مستندی در خصوص این فرقه ضاله، راهی فلسطین اشغالی كرد؛ پس از ساخت و پخش مستند سفارشی بی.بی.سی درباره بهائیت، عوامل مجری این مستند در یك جلسه خصوصی، عملكرد خود را به بهائیان حاضر این گونه گزارش می دهند: «این اولین مستندی است كه در مورد تاریخ و زندگی بهائی ها در ایران ساخته شده است. به نظر می رسد مجموعه بی.بی.سی تمام تلاش خود را كرد تا وجهه خوبی از بهائیت به تصویر بكشد.»

نمایش تصاویری بسیار نادر و كمیاب از «حسینعلی نوری» (سركرده بهائیت)، همچنین فیلمی از سفر «محمد بن عبدالوهاب» به نیویورك امریكا كه برای نخستین بار از آرشیو این شبكه پخش شد، نمایان گر نقطه اوج پیوند بی.بی.سی فارسی با فرقه ضاله بهائیت است.

حضور چشم گیر بهائیان در سطوح مختلف سرویس جهانی بی.بی.سی علاوه بر تأثیر گذاری نامحسوس در لایه های زیرین این شبكه، گاه نمودهای آشكاری نیز داشته است، مانند مصاحبه كاملا تبلیغاتی و فرمایشی با «مری مكسول» (ملقب به روحیه) بیوه شوقی افندی در تاریخ 18 اوت 1981.

تهیه تبلیغات گزارش گونه و انتشار اخبار و گزارش های متعدد مرتبط با بهائیت، نشان دهنده تداوم این سیاست و استفاده بی.بی.سی از بهائیت علیه ایران است؛ دراین خصوص می توان به مجموعه گزارش های متعدد جانب دارانه و آگهی گونه خبرنگاران اعزامی به اسرائیل، درباره مراكز مختلف بهائی در عكا و دیگر سرزمین های فلسطینی اشاره كرد كه در ماه می 2007 برای رادیو و وب سایت بی.بی.سی فارسی تهیه شد. در این مطالب، گزارشگران اعزامی بخش فارسی بی.بی.سی حكومت ایران را به بهائی ستیزی و یهودی ستیزی متهم كردند.

با توجه به این حقایق و تصدی بخش های مختلف بی.بی.سی فارسی به وسیله بهائیان متنفذ و سرشناس، آیا می توان ادعای مدیران سرویس جهانی بی.بی.سی را در مورد استقلال عمل تحریریه و عدم تأثیر پذیری از جریان های بیرونی پذیرفت؟ واقعیت این است كه امروز، هیچ رسانه ای  مطمئن تر از بی.بی.سی فارسی برای بهائیان وجود ندارد و این مسأله عملا به ابزاری برای اعمال سلایق و اشاعه بدعت ها و انحرافات این فرقه تبدیل شده است.

شاید بهترین توصیف برای این شبكه، همان چیزی باشد كه آقای «حداد عادل» بیان كرد: «مردم ایران، دیگر كلمه BBC را مخففBritish Broad Casting Corporation ندانند بلكه مخففBahai British Broad Casting Corporation بدانند یعنی این شبكه، صدای بهائیان است.»


مطالب مرتبط
بهائیت در کلام امام خمینی ره
مناسبات بهائیت با یهود و اسرائیل
اعطای لقب سر به عبدالبهاء
پیشینه ارتباط بهائیت با اسرائیل
نسبت شناسی بهائیت و استبداد 4
نسبت شناسی بهائیت و استبداد 3
نسبت شناسی بهائیت و استبداد 2
نقدوبررسی2
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی سایت
مطالب محبوب
مطالب تصادفی