صفحه اصلی نقشه سایت خوراک
نمایشگاه مدعیان دروغیناصول اعتقادى و احكام فرقه بهائیت چگونه است؟بهائیت و امیر کبیرکتاب ماجراهای باب و بهاء اسامی حروف حیآیاایقان متمم بیان است؟مروری بر افکار شیخ احمد احسائیشدید ترین امتحان (1)
موضوعات
آمار
● آمار مطالب کل مطالب : 549 کل نظرات : 0 ● آمار کاربران افراد آنلاین : 4 تعداد اعضا : 0 ● آمار بازدید بازدید امروز : 324 بازدید دیروز : 1,696 بازدید کننده ارمزو : 37 بازدید کننده دیروز : 123 گوگل امروز : 0 گوگل دیروز : 1 بازدید هفته : 2,020 بازدید ماه : 2,020 بازدید سال : 31,131 بازدید کلی : 31,131 ● اطلاعات شما آی پی : 3.232.129.123 مروگر : سیستم عامل :
آرشیو
لینک های دوستان

ساینتولوژی و بهائیت

میکائیل
:
بازدید : 2


در نامه های رسمی دستور داده است شما چه باید بکنید و مثلا به در خانه افراد رفته و آنها را در کلاس های روحی ثبت نام کنید در واقع تشریع معصومانه نیست؟ واقعا تشریع رسمی در دیانت بهایی چیست؟ کسی واقعا می داند؟

هم بهاءالله و هم عبدالبهاء قایل به تقدس وجدان و تعقل بشری بودند اما اعضای سابق بیت العدل داگلاس مارتین و پیتر خان آموختند که هرچه بیت العدل می گوید باید در راس و فوق وجدان هر بهائی قرار گیرد. رد کردن آن چه بیت العدل بدان رسیده و قائل است خطر طرد شدن از دیانت را به همراه دارد، البته بعد از این که توسط کسی به مراجع گزارش شود.

من این را به این معنی می گیرم که اگر بیت العدل به شما بگوید که فرزندانتان را در تخت شان بکشید شما باید این کار را بکنید زیرا آن ها معصوم هستند و آن ها گفته اند که این کار را بکنید؛ این قدرت عصمت الهی آن ها بر شما و قلب، ذهن و روح شماست. مردم ممکن است بگویند بیت العدل هرگز این کار را نخواهند کرد، اما به من بگویید در این روند توسعه فرهنگ بشدت تشکیلاتی و بیمار دیانت بهائی در طی زمان چه محافظ و تضمینی وجود دارد که بیت العدل هرگز چنین کاری نخواهد کرد؟ آن گونه اخیرا که در همین قرن بیستم دیده شده است فرقه های مبتنی بر ارجحیت و اولویت "تفکر گروه خاص" و با "تفکر تشکیلاتی" بر تعقل افراد، حالت های بسیار بسیار بسیار خطرناکی هستند؛ چه محافظ هایی در سیستم بهائی هست که [تضمین می کند] این موضوع هرگز اتفاق نمی افتد؟ در حال حاضر تعقل فردی نزد اغلب بهائیان اولویت دارد چون آن ها با پیش زمینه مسیحیت [به بهائیت] می آیند؛ همین موضوع در مورد من هم صادق بود؛ اما پس از قرن ها تلقین های روحی به مردم که مثل روبات جاهای خالی کتاب های سازمانی را با این تعالیم از گهواره تا گور در هر مرحله از زندگی پر می کنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بعد آن چه می شود؟

چه محافظ هایی وجود دارد که دیانت!؟ بهائی به "ساینتولوژی" تبدیل نشود؟ همین الان ما "شاهدان یهوه" اسلام هستیم؛ آیا مرحله بعدی این تلقینات تشکیلاتی آمرانه به آن جا نخواهد انجامید؟

چه چیزی هست که ما را از تبدیل شدن به آن چه در این مقاله آمده باز می دارد؟

http://www.newyorker.com/reporting/2011/02/14/110214fa_fact_wright?currentPage=al


 چه فرقی بین "طرد" بهائی و "قطع" در ساینتولوژی هست؟ از دید جامعه شناختی، من هیچ فرقی بین این دو در زیانی که به خانواده وارد می کنند نمی بینم. من سال های سال یک بهائی مخلص بودم اما این را نمی خواهم. به نظر من اکنون دیانت!؟ بهائی یک فرقه است که توسط افراد فرصت طلب خودخواه دزدیده شده است؛ فقط یک نگاهی به مطالب نوشته شده در تالیسمان بکنید؛ همه جا نشانه هایی از تنفر و سرکشی می بینید.

و باز چه چیز است که دیانت!؟ بهائی را از تبدیل شدن به قرن ها خونریزی و جنایت در آینده بازمی دارد؟ چه چیز؟ تا به حال طبق تاریخ همه دیانت های ابراهیمی بر مبنای تعقل گروهی مافوق، خون ریز شده اند. چرا باید دیانت بهائی با چنین رویه جامعه تنگ و بسته با سایرین متفاوت باشد؟  من هیچ سیستم کنترل و تعادلی در حال یا آینده نمی بینم، حتی یک ولی امر هم باقی نمانده که به این تسلط کاملا مسوولیت ناپذیر بر مردم "نه" بگوید؛ انتخابات جهانی بهائی [برای تعیین اعضای بیت العدل] احتمالا اکنون یکی از ترسوترین و بزدل ترین گردهمایی هایی است که در کل جهان وجود دارد؛ این تملق و تمجید بسیار از اعضای مادام العمر [بیت العدل] یک مرتبه روحانی برجسته در دیانت!؟ بهائی را ایجاد کرده است و من هیچ امکانی برای هر گونه تغییری نمی بینم؛ این سرنوشت دیانت!؟ بهائی برای حداقل 800 سال آتی و پس از آن خواهد بود؛ بنابراین این مطلقا به هیچ کجا نمی رود زیرا هیچ فرد آگاه روحانی یا اخلاقی به آن ها (بهائیان) ملحق نمی شود و یا در این چنین مذهبی بی اندازه بی ثمر یا تحریف شده باقی نمی ماند و لذا این دین!؟ با گذر نسل ها بیشتر و بیشتر مهجور، بسته و غیراخلاقی خواهد شد؛ یک قدم به جلو، ده هزار قدم به عقب.

شما یا هر کس دیگری لطفا به من توضیح دهید چه محافظی در دیانت!؟ بهائی هست که این دین!؟ به سمت ریشه های ساینتولوژی همان طور که در مقاله نیویورکر آمده بود نرود؟

من بسیار مشتاقم که وارد هرگونه بحثی که ادعا می کند چنین حفاظی وجود دارد و می تواند اتفاق بیافتد وارد شوم، من خودم هیچ سیستم مسوولیت پذیر اخلاقی را در هیچ یک از نهادهای بهائی نمی بینم و علاوه به همه این ها چنین حس مسوولیتی، وجدان و تعقل فردی را می طلبد که در حال حاضر توسط رهبری حرفه ای تثبیت شده، هیچ و بی ارزش خوانده می شود...

نویسنده:فریده دوستدار

 

پی نوشت ها:

 (١) ویکی پدیا: نماد ساینتولوژی از ترکیب حرف S (اول Scientology) و مثلث‌های ARC و KRC، دو عنصر مهم در ساینتولوژی ساخته شده‌است.

ساینتولوژی یا علم گرایی، مجموعه‌ای از تعالیم است که ال ران هابارد نویسنده داستان‌های علمی- تخیلی آن را توسعه بخشید؛ علم گرایی به معنای اعتقاد به لزوم محوریت علوم تجربی و روش تجربی در همه شئون زندگی است.

ساینتولوژی در برخی کشورها به طور رسمی مذهب شمرده می‌شود؛ برخی از این کشورها بدین قرارند: آفریقای جنوبی، استرالیا، ایالات متحده آمریکا، هندوستان، مکزیک، نیوزیلند، پرتغال، سوئیس، تایوان، تانزانیا، ونزوئلا، زیمبابوه.

ساینتولوژی این عقیده را تقویت می‌نماید که انسان‌ها ارواحی فناناپذیرند که اتصال با اصل خود را گم کرده‌اند؛ در این راستا انسان می‌بایست با هوشیاری کامل تمامی تجربه‌های تلخ زندگی خود را مرور کرده و به یاد آورد تا از آن‌ها گذر کرده به سرچشمه حیاتی خود نزدیک تر گردد؛ جان تراولتا و تام کروز از طرفداران این فرقه‌اند.

آراء مخالف

بزرگ‌ترین مخالفان این آئین در ایالات متحده را مسیحیان معتقد و اعضای سابق کلیسای ساینتولوژی تشکیل می‌دهند که از میان آنان تری مگو که خود به رده OT VII رسیده بود تشکیل می‌دهند؛ بسیاری معتقدند این آیین با استناد به حرف های خود ران هابارد که اعتقاد داشت چنانچه نویسنده‌ای می‌خواهد بیش از یک سنت برای هر خط نوشته درآمد داشته باشد باید دینی بیاورد، تنها برای درآمد زایی ایجاد شده‌است؛ کلیسای ساینتولوژی به شدت در برابر نوشته‌های مخالف خود واکنش نشان می‌دهد و با استفاده از قانون کپی رایت و ادعای این که مخالفان اسرار این دین را فاش کرده‌اند با به دادگاه کشاندن بسیاری از مخالفان آنها را خاموش کرده‌است. همچنین تعدادی قتل هم به طرفداران این دین نسبت داده می‌شود.

دیگر کشورها

در فرانسه ساینتولوژی فرقه به شمار می‌رود و مبلغان حق ندارند برای آن تبلیغ کنند و هر گونه فعالیت در این زمینه ممنوع بوده و شامل جریمه و مجازات زندان می شود. ساینتولوژی همچنین در آلمان و بلژیک فرقه محسوب می شود؛ در سوئیس به عنوان مذهب پذیرفته نشد و کارکرد آن را تجاری دانستند؛ در ایران هیچ مرکز رسمی ساینتولوژی وجود ندارد.

مراحل این دین به OT معروفند و به ترتیب OT I و OT II و... نامیده می‌شوند؛ در بخش موافقان و در کشور سوئیس به عنوان مذهب پذیرفته شده، در حالی که در این بخش کارکرد آن را تجاری عنوان نموده‌اند؛ ممکن است در بسیاری دیگر از کشورها نیز وضعیت آن مشخص نباشد.

 

If the Universal House of Justice throws someone out of the Baha'i Faith like Sen McGlinn and Alison Marshall and Juan Cole or condones the NSA of the United States commanding Baha'i libraries not to buy any books from Kalimat Press thereby driving them out of business after their considerable investment in inventory and a lifetime of service to the Baha'i community, isn't that some kind of actual defacto "infallible legislation"? Same with their formal "communications" telling people what they must to to teach the Faith in exact by-the-numbers ways? Isn't that defacto "infallible legislation" on what you must be doing such as going door-to-door and recruiting people to take the Ruhi Courses because they have commanded it in their formal letters? What actually is formal "legislation" in the Baha'i Faith? Does anyone really know?

Both Baha'u'llah and Abdu'l-Baha taught the sacredness of individual human conscience but former UHJ Members Douglas Martin and Peter Khan teach that whatever the UHJ says MUST be the top down PERSONAL conscience of every Baha'i. To refuse their understanding is to risk being summarily thrown out of the Faith after being reported to the Institutions by someone.

I take that to mean that if the UHJ tells you to murder your children in their beds you must do it because they are infallible and they have told you to do it. That it is their infallible Divine power over your individual and personal heart, mind, and soul. People may say they would never do that, but tell me what safe guards are there in the developing excessively neurotic "Admin-O-Centric culture" of the Baha'i Faith over time that they would never do that? Cult "Group Think" and top down "Hive Mind" are very, very, very dangerous states of consciousness in human beings as witnessed in the just past20th Century. What safe guards are there in the Baha'i System that this would never happen? Right now individual conscience takes primacy among most Baha'is because many come from Christian backgrounds. This was certainly true for me. But what will happen after centuries of top down Ruhi Indoctrination of people robotically filling out blanks in organizational workbooks over and over from the cradle to the grave at every stage in life? What can happen then?

What are the safeguards that the Baha'i Faith won't turn out to be the "Scientology"? We are already the "Jehovah's Witnesses". Couldn't this next level of top down authoritarian administration indoctrination be out there next?

What is to keep it all from turning into this?

http://www.newyorker.com/reporting/2011/02/14/110214fa_fact_wright?currentPage=all

What is the difference between Baha'i "shunning" and Scientology "disconnection". Psychologically I see NO DIFFERENCE whatsoever in the harm to families. I was a very dedicated Baha'i for many, many years. I want no part of this. In my opinion the Baha'i Faith is now a cult that has been hijacked by sociopaths. Just look at the posts on Talisman. It is all completely unbalanced in it's petty hatred and vehemence.

Again, what is to prevent the Baha'i Faith from becoming murderous centuries in the future? What? ALL top down "Group Think" Abrahamic religions have become murderous in human history so far. Why would the Baha'i Faith be any different before insular cult psychological processes? I see no current or future system of checks and balances at all. there is not even a Guardian left to say "No!" to raw incestuous completely unaccountable power over people. The worldwide Baha'i electorate is probably now one of the most timid and cowardly communities of people in the entire World. Complete toadies to the whim of the professional lifetime incumbent elite clergy class of the Baha'i Faith. I see no possibility for change whatsoever. This will be the fate of the Baha'i Faith for at least the next 800 years and beyond. It will, therefore, go absolutely nowhere because no moral and spiritually aware person would ever join or stay in an incredibly spiritually barren and corrupted religion like this. It will become more and more inward, insular, and incestuous with every passing generation. One step forward. Ten thousand steps back.

You or anyone else here, please explain to me what safeguards there are in the Baha'i Faith that it will not go the route of Scientology as outlined in the current New Yorker article? I will diligently ponder any argument that says there are safeguards and this can ever happen. I myself see no system of moral accountability in the Institutions of the Baha'i Faith at all. After all, such accountability requires individual personal moral conscience which has now been declared null and void by the entrenched professional leadership

مطالب مرتبط
هژبر یزدانی
قیامت از دیدگاه بهائیت
دموکراسی و بهائیت 2
دموکراسی و بهائیت 1
هویدا و فراماسونری
سخنان عبدالبهاء در مونترال و نقد آن
شیخیه بستر پیدایش بابیت و بهائیت
مروری بر افکار شیخ احمد احسایی
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی سایت
مطالب محبوب
مطالب تصادفی